O mně

Jako privátní  psycholog a psychoterapeut v Praze 13 poskytuji již od roku 2002 individuální psychoterapii, párovou, manželskou a rodinnou terapii i homeopatickou léčbu psychických potíží.

Kromě psychoterapie se zabývám i diagnostickými postupy a psychologickým vyšetřením, na jehož základě vystavuji zprávu pro potřeby klienta.

Nabízím i možnost internetové poradny, Skype konzutace online a telefonického poradenství.

Práce s lidmi mě velmi baví a naplňuje, byl to můj cíl už od gymnaziálních dob.

Proto jsem vystudovala nejprve sociální práci na FFUK a pracovala jako sociální terapeut a vedoucí konzultant Linky bezpečí, v Životě 90 jsem zakládala krizovou linku pro seniory.

Po vystudování psychologie jsem již zamířila do privátní sféry a zároveň pracovala jako psycholog a terapeut v denním  terapeutickém centru v Praze  a v krizovém centru v Bohnicích. Také jsem přednášela psychologii na VŠ.

Jako zásadní chápu přístup ke klientům. Jsou pro mě stále výzvou, každý příběh je jedinečný, a právě tak i každá psychoterapie. Ve škole se naučíme teorii, ale jak pracovat s lidmi a s jejich trápením nebo způsobem pomoci – to je cesta, kterou si musí každý terapeut vyšlapat sám. Určitě mé práci pomáhají i odborné výcviky – v hypnoterapii, KBT terapii, systemické terapii, v životním koučování a nakonec i v psychoanalýze. Každý terapeut by se měl ve své práci řídit instinktem, zkušeností i vzděláním.

Svou práci neberu jen jako výdělek, ale jako to, co je pro mě důležité – umění pomoci, pomáhat. I proto se snažím mít nízké ceny a rychlé objednací termíny. Nestanovuji klientům 50 minut za vysoké částky. Často sezení prodloužíme, protože je to zapotřebí a já se nedívám na hodinky, kdy už má být konec. To je na práci terapeuta také důležité – ponořit se do ní tak, že zapomene i na čas. Proto si zvu klientů raději méně, ale právě jen tolik, abych se jim mohla dostatečně věnovat.

Nejhezčím oceněním mé práce pak nejsou peníze, ale to, když mi klient řekne nebo napíše, že děkuje, že mu sezení pomohla, že je mu lépe, že si vše srovnal v hlavě a doporučí mě třeba svým známým.

Kromě klasické psychoterapie se věnuji i homeopatii, která je v této oblasti výborným pomocníkem a čím dál více klientů přichází s tím, že antidepresiva nefungují, nezabírají nebo je prostě nechtějí. Nikoho od nich nezrazuji, protože pokud je deprese opravdu hluboká, je dobré je vyzkoušet. Homeopatie je alternativním řešením a doplňkem k psychoterapii a pomáhá při úzkostných, fobicko-obsedantních stavech a lehkých až středně těžkých depresích, stresu, nespavosti apod. Mnoho klientů dává přírodní cestě přednost a to je dobrá zpráva.

psychoterapie a psycholog PrahaMgr. Johana Kroupová – psychoterapie a psychologická poradna Praha

O psychoterapii často bloguji na bloggu iDnes, píšu články a bloggy  do klasických časopisů i on line časopisů a klienti mě inspirují stále, takže práce je opravdu i mým koníčkem.

NAPIŠTE MI:

    Informace a sdělení svěřená klientem v rámci terapie považuji za důvěrné a nikomu je neposkytuji.
    Součástí profesionální etiky je respekt a úcta ke klientovi a k jeho životnímu příběhu.